Yaz Okulu Hk. | Güncel ListeTüm Duyurular
05
TEM

Değerli öğrencilerimiz,

 

Bölümümüzde 2021-2022 Yaz Okulu kapsamında ders açılmayacaktır.Aşağıda yaz okulunda ders alma koşullarını dikkate alarak Yaz Okulu kapsamında Üniversitemizin farklı Bölümlerinde ve  Farklı Yükseköğretim Kurumunda ders alacak öğrencilerimiz Ders Alma Dilekçelerini mkt@yildiz.edu.tr adresine 06 Temmuz 2022 Çarşamba günü mesai bitimine kadar e-mail yoluyla iletmeleri gerekmektedir.

  

Öğrencilerimizin yaz okulu kapsamında almak istedikleri dersler Bölüm Başkanlığımızın uygun görüşü ve Fakülte Kurul kararıyla OBS’ye eklenecektir.

 

Yaz okulu kapsamında üniversitemizin farklı bölümlerinden ders alacak öğrencilerimizin talep ettiği dersler fakülte kurul kararıyla onaylanınca liste web sayfamızda ilan edilecektir. Liste ilan edildikten sonra Ziraat Bankasındaki ilgili hesaba yaz okulu ücretlerini yatırabilirsiniz. 

 

NOT: Daha önce ders alma dilekçesi gönderen öğrencilerimizin dilekçelerinin eklerinde dekontları olmaması nedeniyle Bölüm Başkanlığımıza iletilmiş dilekçelerin ekine dekontlarını ekleyerek yeniden göndermeleri gerekmektedir.  

 

YAZ OKULUNDA DERS ALAM KOŞULU:

 

1-      Bölümümüz öğrencilerinin daha önce alıp başarısız oldukları (F0 hariç) derslerini ders eşdeğerlik koşulunu sağlamaları halinde Üniversitemizin farklı bölümlerinde ve farklı  Yükseköğretim kurumlarında yaz okulu kapsamında ders alabilirler.

 

2-      Servis Dersleri, Sosyal ve Mesleki (Seçmeli 1, Seçmeli 2, Seçmeli 3 ve Seçimlik 4) Seçmeli Gurubunda ki dersler için birinci maddede belirtilen “Daha önce alıp başarısız oldukları (F0 hariç)” koşulu aranmayacaktır. Bu guruptaki derslerden sadece ders eşdeğerlik koşulu aranacaktır.

 

 

NOT :  Servis derslerinin yaz okulunda ilgili Bölümlerce açılması durumunda bu dersleri almak isteyen öğrencilerimiz otomasyon sisteminde seçebilirler. Bu dersler için ayrıca dilekçe vermelerine gerek yoktur.

 

YAZ OKULUNDA DERS ALMA DİLEKÇE SÜREÇLERİ:

 

1.    Daha Önce alıp başarısız oldukları (F0 hariç) Zorunlu dersleri ve Servis Dersleri, Sosyal ve Mesleki Seçmeli derslerin Ek. 1 listedeki Farklı Yükseköğretim kurumlarının Yaz Okulunda açılması durumunda:

 

·         Ek. 1’deki Farklı Yükseköğretim kurumunda yaz okulu kapsamında açılan derslerin EK.3 (Ders Eşdeğerliği onaylanmış) Listesinde  olması durumunda karşı kurumdan onaylı ders içeriği almalarına gerek yoktur. Bölüm Başkanlığımıza Ders Alma dilekçesi vermeleri yeterlidir.

 

 

·         Ek. 1’deki Farklı Yükseköğretim kurumunda yaz okulu kapsamında açılan derslerin EK.3 (Ders Eşdeğerliği onaylanmış) Listede olmaması durumunda karşı kurumda onaylı ders içeriği alıp Bölümümüzde dersi veren ilgili öğretim üyesine dersin içeriğini onaylattıktan sonra Bölüm Başkanlığımıza Ders Alma dilekçesi verebilirler.

 

 

 2.    Daha Önce alıp başarısız oldukları (F0 hariç) Zorunlu dersleri ve Servis Dersleri, Sosyal ve Mesleki Seçmeli derslerin  Üniversitemizin Farklı Bölümlerinin Yaz Okulunda açılması durumunda:

 

·         Üniversitemizin Farklı Bölümlerinin yaz okulunda açılan derslerin Ek. 2 (Ders Eşdeğerliği onaylanmış) Listesinde olması durumunda Bölüm Başkanlığımıza Ders Alma dilekçesi vermeleri yeterlidir

 

·         Üniversitemizin Farklı Bölümlerinin yaz okulunda açılan derslerin Ek. 2 (Ders Eşdeğerliği onaylanmış) Listesinde olmaması durumunda dersi almak istediği bölümde onaylı ders içeriği alıp Bölümümüzde dersi veren ilgili öğretim üyesine dersin içeriğini onaylattıktan sonra Bölüm Başkanlığımıza Ders Alma dilekçesi verebilirler.

 

 

İlgili Dosyalar : 

 

Ek. 1 Ders Alınabilir  Farklı Yükseköğretim Listesi

 

EK. 2 Farklı Bölümlerde Onaylanmiş Esdeger Dersler

 

Ek. 3 Farkli Kurumlarda Onaylanmiş Esdeger Dersler

 

Ders Alma Dilekçesi