Farabi Programı

 

Farabi Programı ile bölümüze gelmek isteyen öğrencilerin ders seçimlerini eski programlarımızdan yapmamaları önemle rica olunur. Lütfen sadece bağlantıda bulunan programdan derslerinizi seçiniz:

 

 

Derslerin hepsinin Türkçe olarak işlenmediğini hatırlatmak isteriz. %30 İngilizce program dolayısıyla bazı dersler tamamen İngilizce işlenmektedir. Bu tip dersler, haftalık ders programı dönem başında ilan edildiğinde belli olmaktadır ve her dönem değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Farabi Programı Hakkında

Kısaca "Farabi Değişim Programı" olarak adlandırılan Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişim programıdır.

 

Farabi Değişim Programı, öğrenci veya öğretim üyelerinin bir veya iki yarıyıl süresince kendi kurumlarının dışında bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmelerini amaçlamaktadır. Farabi Değişim Programının uygulanmasına ilişkin ilkeler, Yönetmelik ve Esas ve Usuller tarafından ayrıntılarıyla belirlenmiştir.

 

Farabi Programı hakkında ayrıntılı bilgi için:

YTÜ Farabi Programı sayfası: http://www.farabi.yildiz.edu.tr/

YÖK Farabi Programı sayfası:  https://farabi.yok.gov.tr/